• ساعت : ۷:۶:۳۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ 
دکتر داریوش حمیدی:
منویات رهبری را با تولید علم محقق كنیم
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی جویبار گفت: جامعه دانشگاهی می‌تواند با تولید علم منویات رهبری را عملی و اجرایی کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از جویبار، دکتر داریوش حمیدی  در نخستین جلسه شورای فرهنگی و کارگروه آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری این دانشگاه اظهار کرد: با توجه به منویات ابتدای سال مقام معظم رهبری درباره اهمیت رونق تولید، امروز جامعه دانشگاهی با در دستور کار قرار دادن تولید علم، می‌تواند در مسیر رسالت خود گامی مؤثر بردارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها مبدا تفکر در جامعه محسوب می‌شوند، افزود: همانطوری که مقام معظم رهبری فرمودند؛ ما نباید اجازه دهیم تفکرات تقی‌زاده‌ها که به دنبال تقلید و پیروی از غرب بوده‌اند، در دانشگاه‌ها گسترش یابد.

رئیس دانشگاه آزاد جویبار با توجه به نقش کلیدی شورای فرهنگی یادآور شد: دانشگاه را می‌توان تأثیرگذارترین مرجع در تبیین و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی با رویکرد تمدن‌سازی نوین اسلامی دانست.

دکتر حمیدی با بررسی مصوبات جلسه گذشته شورای فرهنگی در سال ۹۷، درباره مصوبات جدید گفت: توجه به سند اسلامی‌شدن دانشگاه‌ها، آیین‌نامه آراستگی و شئون فرهنگی، بیانیه گام دوم انقلاب  و بیانات مقام معظم رهبری در شروع سال در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) را می‌توان بسیار حائز اهمیت دانست، تا در سال پیش رو اجرایی شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمیان معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با بیان جامع و کامل بودن سند راهبردی فرهنگی و بخشنامه آراستگی و عفاف گفت: اگر مسئولان حوزه‌ها به پنج گام اشاره شده در آیین‌نامه آراستگی توجه کنند و آنها را با دقت اجرایی کنند، و این موضوع هم توسط شورای فرهنگی واحد‌ها پیگیری شود و با برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی و کرسی‌های آزاد‌اندیشی موضوع را در دانشجویان نهادینه کنند، می‌توان انتظار تأثیرات مثبت در کارآمد بودن آن‌را احساس کرد.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین عباسعلی غفاری معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با تأکید بر پیشنهاد تشکیل کارگروه آراستگی و شئون فرهنگی، گفت: اگر شورای فرهنگی واحد‌های دانشگاهی تشکیل این کارگروه را پیگیری کنند، این آیین‌نامه بهتر اجرا می‌شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0