• ساعت : ۱۳:۶:۲۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ 
با حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران انجام شد؛
راه‌اندازی مركز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه آزاد اسلامی جویبار
مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار در راستای اجرای طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی با رویکرد اشتغال و ارتقای مهارت در این دانشگاه راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از جویبار در راستای اجرای طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی با رویکرد اشتغال و ارتقای مهارت، صبح امروز با حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مازندران، مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه آزاد اسلامی جویبار در محل این دانشگاه راه‌اندازی شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مازندران در آیین گشایش مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی واحد جویبار با بیان اینکه امروز با تغییر عصر و روزگار دانش و دانشجویی در دانشگاه‌های کشور، توسعه آموزش‌های مهارت‌محور یا مهارت‌بنیان حائز اهمیت است، اظهار کرد: رویه کسب علم و دانش در دنیای امروز تغییر پیدا کرده و علاوه‌بر آموزش و پژوهش، دانشجویان برای حضور موفق در اجتماع باید مهارت‌های لازم را برای ورود به بازار کار کسب کنند.

سیدحسین درویشی موفقیت این واحد دانشگاهی در تلفیق دانش نظری و تئوری به فنون و مهارت را وابسته به هم‌افزایی دانشگاه با مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دانست و افزود: با توسعه دامنه این فعالیت به حوزه شورای مهارت شهرستانی که متشکل از افراد فعال در صنوف، صنعت، مراکز کاریابی و کارآفرینی، مراکز آموزش عالی و دستگاه‌های اجرایی است، موجب افزایش ظرفیت‌های تصمیم‌سازی برای آینده جوانان ما می‌شود.

وی کسب گواهینامه مهارت توسط مشمولان نظام وظیفه در دوره سربازی برای صدور کارت پایان‌خدمت را فرصت مناسبی در گذراندن این دوره همزمان با تحصیل در دانشگاه‌ها دانست و بیان کرد: راه‌اندازی دوره‌های مهارتی همزمان با تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی جویبار می‌تواند موجب ترغیب خانواده‌ها و دانش‌آموزان برای تحصیل در این واحد دانشگاهی شود.

مرکز مدیریت مهارت‌آموزی حلقه مفقوده ارتباط بین صنعت و دانشگاه را تکمیل می‌کند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار نیز عنوان کرد: این دانشگاه در راستای تحقق عملی شعار محوری سال و حرکت شتابنده به سوی دانشگاه نسل جدید یعنی دانشگاه مهارت‌محور به توسعه همکاری با اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مازندران و راه‌اندازی مرکز مدیریت مهارت ‌آموزی و مشاوره شغلی اقدام کرده است.

داریوش حمیدی با ریشه‌یابی مسئله وجود دیوار بلند بین دانشگاه و صنعت خاطرنشان کرد: راه‌اندازی مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه می‌تواند در تکمیل حلقه مفقوده ارتباط بین صنعت و دانشگاه و کاربردی‌سازی دانش فارغ‌التحصیلان نقش مؤثری ایفا کند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0