• ساعت : ۱۷:۵۹:۴۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۳/۰۴/۱۷ 
مسئول دفتر فرهنگ اسلامی واحد جویبار : خدیجه زنی با فضیلت و دارای كمالات علمی و معنوی است.

مسئول دفتر فرهنگ اسلامی واحد جویبار :

خدیجه زنی با فضیلت و دارای کمالات علمی و معنوی است.

به گزارش آنا از جويبار:  به مناسبت رحلت حضرت خدیجه (س) مراسمی در مسجد صاحب الزمان واحد جویبار برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین قلی پور مسئول دفتر فرهنگ اسلامی واحد جویبار اظهار کرد حضرت خدیجه (س) دارای ویژگی های ارزشمندی است که می تواند برای الگوپذیری ما مورد استفاده قرار گیرد و یکی از آن ویژگی ایمان و اعتقاد به خدا و رسالت پیامبر خدا بود و در اثر ایمان و فداکاری به جایی رسید که خداوند به او سلام رساند و شخصیت بزرگواری است که در سوره ضحی آیه هشتم به نام او واوصاف او اشاره شده است.

مسئول دفتر فرهنگ اسلامی واحد جویبار گفت ویژگی دوم آن بانوی بزرگوار سخاوت است و او همه اموال خود را قبل از اسلام و بعد از آن در اختیار پیامبر گذاشت تا برای ترویج و گسترش ندای توحید به مصرف برسد و سومین ویژگی درسهای ارزشمندی است که از ازدواج این بانوی بزرگ با پیامبر می گیریم. اینکه ازدواج به خاطر ثروت و مال و منال دنیوی نباشد و براساس شناخت و آگاهی باشد و در ازدواج از بزرگان مشورت گرفته شود و از مهریه های سنگین پرهیز شود و از تجملات و ریخت و پاش های افراطی نیز پرهیز گردد.

حجت الاسلام و المسلمین قلی پور در ادامه فروتنی و خضوع حضرت خدیجه (س) را در برابر پیامبر خدا را بیان کرد و گفت این حضرت همراه و همدم پیامبر بود و می دانست که شوهرداری کردن جهاد در راه خداوند است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0